02.06.2023

Global News

Follow global news

Росія після 2005-го подвоїла бюджет оборони, але не отримала домінування над Україною – британська розвідка

Росія збільшила бюджет на сектор оборони приблизно вдвічі в період з 2005 по 2018 рік, проте не змогла конвертувати його у вирішальну перевагу в ході вторгнення до України. Про це йдеться в зведенні Міністерства оборони Великої Британії на основі даних її розвідки станом на ранок 3 травня.

Як зазначають у відомстві, з 2008 року інвестиції у воєнні потужності Росії в повітрі, на землі та на морі підкріплювала також програма експансивної воєнної модернізації New Look.

«Однак, модернізація фізичного обладнання не дозволила Росії домінувати в Україні. Невдачі як у стратегічному плануванні, так і в оперативному виконанні не дозволили їй перетворити чисельну силу на вирішальну перевагу», – констатують у британському Міноборони.

За спостереженнями розвідки, російська армія «значно ослабла, як матеріально, так і концептуально», внаслідок вторгнення до України, і відновлення після цього буде ускладнене через санкції.

«Це матиме тривалий вплив на здатність Росії розгортати звичайні військові сили», – підсумовує відомство.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 18 квітня ООН підтвердила загибель 2072 цивільних, у тому числі 169 дітей. Ще 2818 людей зазнали поранень.

from Radio Svoboda