02.06.2023

Global News

Follow global news

США «не залишать вакуум» на Близькому Сході – Байден наприкінці турне регіоном 

Президент Сполучених Штатів Джо Байден завершив свою поїздку на Близький Схід, пообіцявши продовжувати працювати в регіоні та допомагати країнам протистояти прагненню впливу Ірану, Росії та Китаю.

Під час зустрічі Ради співробітництва Перської затоки у Джедді, Саудівська Аравія, Байден запевнив, що його країна залишиться «активним партнером» на Близькому Сході.

«Ми не підемо й не залишимо вакуум, щоб його заповнили Китай, Росія чи Іран», — сказав президент США.

За словами Байдена, Сполучені Штати хочуть допомогти посилити захист міжнародного судноплавства на Близькому Сході – це розглядається як явний натяк на Іран.

«Сполучені Штати не дозволять іноземним або регіональним державам поставити під загрозу свободу судноплавства на Близькому Сході», – заявив він.

Читайте також: Саудівська Аравія заявляє, що готова дещо збільшити видобуток нафти, але чітких гарантій не дає

Президент США також повторив, що Вашингтон не дозволить Ірану отримати ядерну зброю.

Під час візиту Байден уникав обіймів зі спадкоємним принцем Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом, якого розвідка США пов’язує із жорстоким вбивством журналіста Washington Post Джамаля Хашоґґі у 2018 році. Тим не менш, фотографія, на якій Байден і принц вітаються кулаками, розійшлася по всьому світу.

Влада Саудівської Аравії відкидає звинувачення в тому, що спадкоємний принц був причетний до вбивства або замовив його.

Президент США зазначив, що поставив принцу питання щодо цього вбивства, але той відкидає звинувачення, натомість заявивши Байдену, що Сполучені Штати також припускалися помилок.

Байден намагається налагодити співпрацю з великим гравцем у ОПЕК – Саудівською Аравією, попри проблеми з правами людини, позаяк він підтримує припинення війни в Ємені, водночас намагаючись обмежити вплив Ірану та Китаю та згуртувати міжнародний осуд повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

from Radio Svoboda