10.06.2023

Global News

Follow global news

ЄС у річницю замаху на Навального закликав Росію звільнити опозиціонера

Голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель виступив із заявою до другої річниці отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Боррель зазначив, що ЄС, як і раніше, засуджує спробу вбивства Олексія Навального і закликає до проведення прозорого розслідування факту застосування хімічної зброї – отрути «Новічок».

Крім того, Євросоюз знову засудив політичне переслідування Навального, співробітників його структур та інших російських опозиціонерів.

«Ми з жалем спостерігаємо, як невиправдана, неспровокована і незаконна війна Росії проти України лише посилила внутрішні репресії і систематичні переслідування найзатятіших критиків Кремля і громадянського суспільства в цілому», – йдеться у заяві Борреля.

ЄС також вкотре закликав Росію звільнити Навального.

Олексій Навальний був отруєний 20 серпня 2020 року. Політику стало зле на борту літака Томськ – Москва. Близько трьох тижнів Навальний провів у комі.

У Німеччині, куди його доставили на лікування, в його організмі виявили сліди отруйної речовини з групи «Новічок».

Група Bellingcat і низка ЗМІ в ході розслідування дійшли висновку, що до отруєння причетна група співробітників ФСБ. Російська влада заперечує сам факт отруєння, стверджуючи при цьому, що якщо воно все ж таки було, то до нього могли бути причетні спецслужби Заходу або соратники опозиціонера.

Навальний проходив лікування та реабілітацію у Берліні, а у січні 2021 року повернувся до Росії. Його одразу затримали, а потім заарештували. Суд відправив його до колонії у старій кримінальній справі. Суддя вирішив, що Навальний, перебуваючи у Німеччині на лікуванні, порушив правила відбування умовного покарання.

У старій кримінальній справі політика відправили до колонії загального режиму, а потім перевели до колонії суворого режиму, засудивши до 9 років позбавлення волі у справі про шахрайство з пожертвуваннями прихильників. Навальний вважає всі ці справи політичними, із такою оцінкою згодні правозахисні організації.

Після арешту політика в Росії почали масово переслідувати його прибічників. Проти них порушено сотні кримінальних справ. Майже всі організації та проєкти, створені Навальним за час його політичної кар’єри, визнані російською владою «екстремістськими організаціями», зокрема Фонд боротьби з корупцією, який займався розслідуванням корупційних схем у найвищих органах російської влади.

from Radio Svoboda