30.05.2023

Global News

Follow global news

Канцлер Німеччини шкодує, що Путін не прийде на саміт G20

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що шкодує про рішення президента Росії Володимира Путіна не брати участі у саміті G20 на Балі наступного тижня, де йому довелося б зіткнутися з критикою війни, яку він розпочав в Україні.

«Було б добре, якби президент Путін поїхав на саміт G20. Але тоді йому довелося б піддати себе всім питанням і всій критиці, яка була сформульована багатьма країнами світу. Мабуть, тому його тут немає», – сказав Шольц у В’єтнамі 13 листопада, повідомляє агенція dpa.

Читайте також: ЄС та Британія бойкотуватимуть виступи Росії на саміті G20 – ЗМІ

Раніше стало відомо, що президент Росії Володимир Путін не приїде на саміт G20 і не братиме участі у відеоформаті. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков пояснив це рішення Путіна «необхідністю його перебування в Росії». Росію на саміті представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров.

У липні на конференції глав МЗС G20 на Балі Лавров опинився в ізоляції та покинув зустріч до її закінчення. У квітні під час виступу російських представників засідання G20 залишили міністри фінансів та голови центробанків низки західних країн. Багато тих, хто брав участь у зустрічі дистанційно, вимкнули відеокамери.

Президент України Володимир Зеленський заявив 3 листопада, що відмовиться від участі у саміті, якщо в ньому братиме участь Володимир Путін. Вже 8 листопада у Києві підтвердили, що Зеленський візьме участь у саміті «в якомусь форматі» – можливо, онлайн.

from Radio Svoboda