02.06.2023

Global News

Follow global news

«Суд перебував під тиском політиків» – МЗС Росії про вердикт у справі MH17

Росія вважає, що в основі судового процесу в справі про катастрофу MH17 «лежало політичне замовлення». Про це йдеться в коментарі, який увечері 17 листопада поширило Міністерство закордонних справ РФ.

«Протягом усього процесу суд перебував під безпрецедентним тиском з боку нідерландських політиків, представників прокуратури та ЗМІ, які навʼязували політично вмотивований результат розгляду. Очевидно й те, що Нідерланди, ініціювавши паралельно суперечки у справі МН17 проти нашої країни на інших майданчиках, просто не могли допустити на національному рівні будь-якого іншого вироку, крім обвинувального, оскільки в такому разі розсипалися б їхні аргументи в міжнародних форматах. Про об’єктивність і неупередженість у таких умовах говорити не доводиться», – вказано в заяві.

Суд у Нідерландах 17 листопада визначив, що Гіркін, Дубінський і Харченко отримали довічні терміни увʼязнення заочно. Також вони мають відшкодувати родичам загиблих 16 мільйонів євро.

Раніше суд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України.

«Суд вважає, що MH17 був збитий в результаті обстрілу ракети «БУК» з поля ферми поблизу Первомайська, у результаті чого загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу», – сказав головуючий суддя Хендрік Стінхейс.

Як повідомляє агенція Reuters, суд також заявив, що Росія мала контроль над сепаратистськими силами на сході України в той час, коли літак було збито.

«З половини травня 2014 року Росія здійснювала так званий загальний контроль над Донецькою народною республікою», – сказав головуючий суддя, маючи на увазі регіон, де 17 липня 2014 року був зафіксований пасажирський рейс.

Судовий розгляд справи, що почався 9 березня 2020 року, завершився в червні цього року.

Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.

Ці розслідування встановили, зокрема, що літак був збитий ракетою з зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом, і напередодні трагедії був перевезений до окупованої частини Донбасу через непідконтрольну Києву ділянку кордону з Росією, а найближчої ночі після збиття літака повернутий назад до Росії.

Прокуратура вимагала довічного ув’язнення за звинуваченнями у вбивстві та спричиненні авіакатастрофи.

Росія категорично заперечує причетність до катастрофи «Боїнга», на борту якого загинули переважно громадяни Нідерландів.

from Radio Svoboda