09.06.2023

Global News

Follow global news

Росія: школярці, яка намалювала антивоєнний малюнок, у притулку не дозволяють спілкуватися з батьком

Шестикласниці Марії Москальовій, яка опинилася в притулку для неповнолітніх після того, як її батька Олексія Москальова відправили під домашній арешт, не дають телефон зателефонувати батькові. Про це виданню «ОВД-Инфо» розповів адвокат Володимир Білієнко, який представляє інтереси Москальова.

Керівництво центру також відмовляє родичам дівчинки у побаченнях із нею, повідомив телеграм-канал «Осторожно, новости».

Житель міста Єфремов Олексій Москальов самостійно виховує дочку Машу. У квітні 2022 року дівчинка намалювала антивоєнний малюнок на уроці в школі. Після цього з нею провели бесіду співробітники ФСБ, а щодо її батька склали адміністративний протокол про «дискредитацію» російської армії, знайшовши в його соцмережах антивоєнні пости та коментарі.

Марія Москальова


Марія Москальова

Після цього Москальов забрав дочку зі школи. У грудні 2022 року до сімʼї прийшли з обшуком співробітники ФСБ та поліції. Вони вилучили всі заощадження Москальових. Проти батька порушили кримінальну справу про «дискредитацію» армії, вчинену повторно. Запобіжний захід йому не обирали. Батько та дочка разом поїхали з міста.

1 березня стало відомо, що Москальова затримали поліцейські, а його дочку відправили до притулку. Наступного дня суд відправив батька під домашній арешт до 27 березня. 3 березня органи опіки мали привезти Машу додому, але не стали цього робити.

from Radio Svoboda