02.06.2023

Global News

Follow global news

Генпрокуратура Росії визнала «небажаною» українську організацію «KpимSOS»

Генеральна прокуратура Росії визнала «небажаною організацією» українську організацію «КримSOS», повідомляє пресслужба наглядового органу РФ.

«КримSOS» бере активну участь в інформаційній кампанії, спрямованій на дискредитацію Збройних сил Російської Федерації. Заявлені цілі діяльності організації – «деокупація та реінтеграція» Криму, забезпечення його повернення до складу України – спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації», – йдеться у повідомленні.

За даними відомства, партнерами організації є Національний фонд на підтримку демократії (США) та Міжнародне партнерство з прав людини (Бельгія), діяльність яких також визнана «небажаною» у Росії.

Правозахисна організація «КримSOS» була створена у лютому 2014 року. Діяльність організації спрямована на висвітлення незаконності окупації Криму та репресивної політики Росії щодо жителів анексованого Криму, підтримка зв’язків півострова з материковою Україною, а також консолідація українського суспільства через захист прав, свобод та інтересів переміщених громадян та інших людей, які постраждали внаслідок агресії РФ.

Закон про небажані організації в РФ у травні 2015 року підписав Володимир Путін. «Небажаною» може бути визнана будь-яка неурядова організація, яка, на думку генерального прокурора або його заступника, «загрожує безпеці держави та основам конституційного ладу». Російська влада вже внесла до таких організацій десятки російських і закордонних організацій.

from Radio Svoboda