10.06.2023

Global News

Follow global news

Макрон: «Росія геополітично вже програла війну, вона перетворюється на васала Китаю»

Росія «геополітично вже програла» війну проти України і тепер «перетворюється на васальну державу Китаю», зазначив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю газеті L’Opinion.

На думку Макрона, Росія «фактично увійшла до підпорядкування Китаю», а також «втратила критично важливу для неї свободу рук у Балтійському морі» через те, що дії Кремля змусили Швецію і Фінляндію схвалити рішення щодо вступу до НАТО.

«Ще два роки тому таке й уявити було неможливо, а сьогодні це вже геополітична поразка», – сказав він.

Він наголосив, що Росія не має виграти цю війну у військовому вимірі й що «Європа має допомогти українцям і в підготовці контрнаступу, і в тому, щоб підготувати питання щодо гарантій безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться».

«Архітектура європейської безпеки має буде повністю розповсюджена на Україну. Вона також має передбачати відсутність конфронтації з Росією та відновлення стійкого балансу сил. Але до цього поки що дуже далеко», – сказав Макрон.

Увечері 14 травня президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до Парижа та зустрівся зі своїм французьким колегою Еманюелем Макроном.

from Radio Svoboda